
Материнская плата Foxconn G9657MA-8KS2H, s775
1 579 ₴
- Нет в наличии
- Код: 0806961
+380 (97) 350-92-92
Kyivstar
- +380 (66) 350-92-92Vodafone
- +380 (93) 350-92-92Lifecell
- +380 (67) 392-82-20Viber, WhatsApp, Telegram
возврат товара в течение 14 дней по договоренности
Описание
Характеристики
Информация для заказа
Материнская плата Foxconn G9657MA-8KS2H, s775
Характеристики:
| Processor | Intel® Core™2 Quad, Core™2 Extreme, Core™2 Duo, Pentium® EE, Pentium® D, Pentium® 4, Celeron® D, processors , Socket T (LGA775) |
| Chipset | Intel G965+ICH8 |
| Front Side Bus | 1066 / 800 / 533 MHz |
| Memory | Dual Channel DDR2 800 / 667 x 4 DIMMs, Max 8GB |
| VGA on Die | Integrate |
| Expansion Slots | 1 x PCIe x16, 1 x PCIe x1, 2 x PCI |
| IDE | ATA 133 x1 (To advance IDE transfer speed, you may install JMicron IDE-SATA RAID Drive. You can download the drive by clicking the "drive" icon at the left side.) |
| Serial ATA(SATA)/RAID | SATAII x4 + 1 x eSATA |
| Audio | 7.1 channel Audio, Realtek ALC883 (HDA) |
| LAN | GbE LAN,Marvell 88E8056 (PCIe) |
| IEEE1394 | N/A |
| Back Panel I/O Ports | One Parallel port One VGA port One PS/2 keyboard port One PS/2 mouse port One Optical S/PDIF out One audio jack supports 6 jacks 4 x USB 2.0 ports One RJ45 LAN jacks One External SATA Port |
| Internal I/O Connectors | 24-Pin power connector 8-pin 12V power connector CPU / System / NB FAN connectors CD-in connector One ATA133 HD connector One IRDA One Intel Azalia Header(High Definition) One buzzer connector Front panel connector 3 x USB 2.0 connector support additional 6 ports One Floppy disk drive connector 4 x SATAII connectors One Speaker One Chassis Intruder One COM header |
| BIOS Features | LPC 4MB, ACPI 2.0b, APM 1.2, PnP 1.0a, SMBIOS 2.3, USB 2.0 |
| Support CD | Drivers, DirectX, Adobe Reader, SuperUtilities, Norton Internet Security |
| Standards/Manageability | PCI 2.3, USB2.0, DMI 2.0 |
| Special Features | SuperRecovery, SuperBoot, SuperBIOS-Protect, SuperStep, Fox Live Update, Superspeed, Ratio Free, Fox One |
| Form Factor | Micro ATX (9.6” x 9.6”) |
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Foxconn |
| Страна производитель | Китай |
| Назначение | Для настольного ПК |
| Состояние | Б/У |
| Тип оперативной памяти | DDR2 |
| Форм-фактор | ATX |
| Разъемы | LGA775 |
| Количество слотов памяти | 2 |
| Количество LAN-портов | 1 |
| Максимальный объем оперативной памяти | 2 GB |
| Максимальная частота оперативной памяти | 800 МГц |
| Минимальная частота оперативной памяти | 667 МГц |
| Пользовательские характеристики | |
| Гарантийный срок | 14 |
- Цена: 1 579 ₴

